מהם יתרונות של חברה לאחזקת מבנים ומהי אחריותם?

יתרונות של חברה לאחזקת מבנים: אחזקת מבנים היום כוללת מלבד בנייני מגורים של 3-4 קומות גם מגדלי מגורים ומגדלי משרדים, בהם נדרש צוות מקצועי של אנשי תחזוקה ולוגיסטיקה שלמה כדי לנהל את התחזוקה של הבניין בצורה מסודרת ורצופה. אז מהם בעצם היתרונות של חברה לאחזקת מבנים, אם גם ועד הבניין יכול לעשות את התפקיד הזה.

ראשית כדי לשכור את שירותיה של חברת ניהול ואחזקת מבנים, צריך הבניין להחליט שזו הברירה היחידה שלו לנהל את התחזוקה של הבניין כי למשל מדובר בדירות שרובן שכורות ובעלי הדירה לא מתגוררים במקום כדי לקחת על עצמם את תפקיד הועד. דבר שני יכול להיות מצב ששום שכן, גם אם כולם מתגוררים בבניין לא מוכן להיות הועד, והסיבה השלישית בגללה חברות תחזוקה מנהלות בנייני מגורים, זה משום שרק כך אפשר לנהל בניין כמו שצריך.

 

ניקיון ואחזקת מבנים

 

אלה הם יתרונות של חברה לאחזקת מבנים

ראשית במקרה של תקלה, לא צריך לחכות עד שנציג ועד הבית ייצור קשר עם בעל מקצוע בקשר לתקלה מסוימת, את הטיפול בבעיה תעשה חברת האזעקה כאשר האחריות המוטלת עליה היא לדווח בסופו של דבר לנציגי ועד הבית מה קורה, במה מדובר, כמה עולה לתקן את התקלה ועוד. נציגי הבניין לא צריכים לחפש אנשי מקצוע, לערוך השוואה בין המחירים שלהם, הכול מוטל על חברת אחזקת המבנים.

לפיכך סביר להניח גם כי לחברת אחזקת מבנים מאגר של בעלי מקצוע טובים, אשר היא סומכת עליהם ולכן יש סיכוי רב שהתקלה תתוקן על הצד הטוב ביותר והרבה פעמים גם במחיר הכי טוב. כאשר חברה לאחזקת מבנים מטפלת בתקלות, היא מבינה את חומרתן ומטפלת בהן מידית.

בקרה שוטפת חושפת תקלות בזמן

כיוון שחברת אחזקת מבנים נמצאת במבנה כל העת, ואנשי המקצוע שלה  מתחזקים באופן שוטף מערכות שונות של ביוב, אשפה, אינסטלציה, כיבוי אש, חשמל ועוד. יש סיכוי שעוד לפני שהדיירים ידעו שיש תקלה, אנשי המקצוע השונים כבר ידעו על קיומה ויטפלו בה. כך מצד אחד תקלות יטופלו בזמן ומצד שני, בגלל הטיפול המידי הן לא יחמירו, מה שיגרום לכך שהדיירים לא יצטרכו לשלם הרבה כסף על תקלות חמורות.

זאת ועוד, חברת ניהול ואחזקת מבנים דואגת לא רק לתקינותם של המערכות אלא גם ניקוי ואחזקת מבנים שוטפים, תחזוקת הגינה, הלובי, החנייה ועוד אזורים שגורמים לתחושה הטובה, הנקייה והמתוחזקת של כניסת הבניין. הם תמיד ישקו את העציצים, והרצפה תמיד תהיה נוצצת.

אנו ממליצים לכם לקרוא גם את הכתבה הבאה על אחזקת מבנים וטיפים מקצועיים: איזה חברת אחזקה וניהול מבנים מומלצת יש?

דירוג
51star1star1star1star1star

כתיבת תגובה